Cardinal Components CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
SeriesCSM1
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C3-, CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C3-40-14.31818D18
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RIGHT ANGLE GUIDE PIN-MODULE datasheet.pdf
IC 4-CH HIGH-SIDE DRVR 32-TSSOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 18.92MM datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND CLEAR 50' datasheet.pdf
SENSOR PWR 100-240VAC 12VDC NPN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 165A DO205 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 150W datasheet.pdf