Cardinal Components CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
Brief Description
Crystal 4.9152MHz 20ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCSM1
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency4.9152MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C5-, CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C5-150-4.9152D18
IC Z8 MCU OTP 4K 28PLCC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 40A TO-220AB datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1" datasheet.pdf
NEO FLTR 3PH+N 2ST 120A 520VAC datasheet.pdf
USB BRIDGE BOARD I2C FUSION 10 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW DO35 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 10W datasheet.pdf