Cardinal Components CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18 picture photo
Mfg. Part Number
CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
Brief Description
Crystal 19.6608MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S
Datasheet Download
CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18.pdf
Availability of CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
QUANTITY
CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
Internal Part NumberEIS-CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC-49S
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height0.169" (4.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
Related LinksCSM1Z-A5B2C5-, CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18 Details Description
Related parts for CSM1Z-A5B2C5-50-19.6608D18
FIXED IND 82UH 910MA 345 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 100A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf