Stackpole Electronics Inc. CSNL1206FT25L0
CSNL1206FT25L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSNL1206FT25L0
Brief Description
RES SMD 0.025 OHM 1% 1W 1206
Datasheet Download
CSNL1206FT25L0.pdf
Availability of CSNL1206FT25L0
QUANTITY
CSNL1206FT25L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSNL1206FT25L0
Internal Part NumberEIS-CSNL1206FT25L0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.025
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesCurrent Sense, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 170°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSNL1206FT25L0
Related LinksCSNL120, CSNL1206FT25L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSNL1206FT25L0 Details Description
Related parts for CSNL1206FT25L0
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 4NPN DARL 50V 1.75A 16DIP datasheet.pdf
SOLDERING IRON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 26.92MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3.24A 65 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 1600PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf