Stackpole Electronics Inc. CSRN2010FTR150
CSRN2010FTR150 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2010FTR150
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2010
Datasheet Download
CSRN2010FTR150.pdf
Availability of CSRN2010FTR150
QUANTITY
CSRN2010FTR150 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2010FTR150
Internal Part NumberEIS-CSRN2010FTR150
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.097" W (5.00mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2010FTR150
Related LinksCSRN201, CSRN2010FTR150 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2010FTR150 Details Description
Related parts for CSRN2010FTR150
MODULE PIP .9-5.5V 2.25A SMD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
FUSE 250A 600V CERAM BODY CSA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 152 TYPE A 30POS datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf