Stackpole Electronics Inc. CSRN2512FT30L0
CSRN2512FT30L0 picture photo
Mfg. Part Number
CSRN2512FT30L0
Brief Description
RES SMD 0.03 OHM 1% 2W 2512
Datasheet Download
CSRN2512FT30L0.pdf
Availability of CSRN2512FT30L0
QUANTITY
CSRN2512FT30L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSRN2512FT30L0
Internal Part NumberEIS-CSRN2512FT30L0
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.03
Tolerance±1%
Power (Watts)2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSRN2512FT30L0
Related LinksCSRN251, CSRN2512FT30L0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
CSRN2512FT30L0 Details Description
Related parts for CSRN2512FT30L0
Connector Header 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB10 M32 datasheet.pdf
7+7 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
ETRAK2 I/OW/16 4-20MA AI datasheet.pdf
4MM SAFETY ADAPTER RED datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3 DB DC 18GHZ datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 100W datasheet.pdf