Luminus Devices Inc. CST-90-W65S-C12-GN100
CST-90-W65S-C12-GN100 picture photo
Mfg. Part Number
CST-90-W65S-C12-GN100
Brief Description
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE
Datasheet Download
CST-90-W65S-C12-GN100.pdf
Availability of CST-90-W65S-C12-GN100
QUANTITY
CST-90-W65S-C12-GN100 Order Process
Ship out your order
Specifications of CST-90-W65S-C12-GN100
Internal Part NumberEIS-CST-90-W65S-C12-GN100
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)6500K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test925 lm (850 lm ~ 1000 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test40°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
Current - Max13.5A
FeaturesWith Connector
Size / Dimension28.00mm L x 42.00mm W
Height5.61mm
Light Emitting Surface (LES)3.00mm L x 3.00mm W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CST-90-W65S-C12-GN100
Related LinksCST-90-W65, CST-90-W65S-C12-GN100 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CST-90-W65S-C12-GN100 Details Description
Related parts for CST-90-W65S-C12-GN100
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5.7NS 132BGA datasheet.pdf
RES SMD 9.846K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
POWER RELAY 120A 1COIL HORIZ 5V datasheet.pdf