Luminus Devices Inc. CST-90-WDLS-C13-GN150
CST-90-WDLS-C13-GN150 picture photo
Mfg. Part Number
CST-90-WDLS-C13-GN150
Brief Description
BIG CHIP LED HB MOD WHITE 850LM
Datasheet Download
CST-90-WDLS-C13-GN150.pdf
Availability of CST-90-WDLS-C13-GN150
QUANTITY
CST-90-WDLS-C13-GN150 Order Process
Ship out your order
Specifications of CST-90-WDLS-C13-GN150
Internal Part NumberEIS-CST-90-WDLS-C13-GN150
TypeLED Module
ColorWhite, Cool
CCT (K)5700K
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test925 lm (850 lm ~ 1000 lm)
Current - Test3.15A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3.25V
Lumens/Watt @ Current - Test90 lm/W
Current - Max13.5A
CRI (Color Rendering Index)70 (Typ)
Viewing Angle-
FeaturesWith Connector
Size / Dimension42.00mm L x 28.00mm W
Height7.90mm
Light Emitting Surface (LES)8.00mm Diameter
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CST-90-WDLS-C13-GN150
Related LinksCST-90-WDL, CST-90-WDLS-C13-GN150 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CST-90-WDLS-C13-GN150 Details Description
Related parts for CST-90-WDLS-C13-GN150
IC DRVR/RCVR 5V RS232 DUAL16SOIC datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 5%10W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL POS ADJ 10-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 2A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC MMIC MIXER DBL-BAL 24SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf