Murata Electronics North America CST12.000MT
CST12.000MT picture photo
Mfg. Part Number
CST12.000MT
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CST12.000MT.pdf
Availability of CST12.000MT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CST12.000MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CST12.000MT
Internal Part NumberEIS-CST12.000MT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CST12.000MT today.
SeriesCST12.
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CST12.000MT
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCST12, CST12.000MT Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CST12.000MT Details Description
Related parts for CST12.000MT
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .325W STER 8DIP datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.4A 135 MOHM datasheet.pdf
27MM HS ASSY ULTEM CLIP datasheet.pdf
202D142-25-0 datasheet.pdf
HEATSHRINK 2AWG 100' BLACK datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 7SKT CRIMP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Spartan-II FPGA Family IC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf