Murata Electronics North America CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
CSTC4.3MG-TC  4.30MHZ picture photo
Mfg. Part Number
CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ.pdf
Availability of CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
Internal Part NumberEIS-CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ today.
SeriesCSTC4.3MG-TC
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3P37
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTC4.3MG-, CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ Details Description
Related parts for CSTC4.3MG-TC 4.30MHZ
DIODE GEN PURP 75V 150MA DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 0.13UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
TEN60 RA PLUG ASSY datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
LED ARRAY 9MM 2700K 80CRI 900LM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf