Murata Electronics North America CSTCC10M0G56-RO
CSTCC10M0G56-RO picture photo
Mfg. Part Number
CSTCC10M0G56-RO
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCC10M0G56-RO.pdf
Availability of CSTCC10M0G56-RO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCC10M0G56-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCC10M0G56-RO
Internal Part NumberEIS-CSTCC10M0G56-RO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCC10M0G56-RO today.
SeriesCSTCC10M0
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCC10M0G56-RO
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCC10, CSTCC10M0G56-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCC10M0G56-RO Details Description
Related parts for CSTCC10M0G56-RO
IC OPAMP JFET 1.1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE HI PERF 20A datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC AUDIO SYSTEM DGTL 36PWRSSO datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED W/POUCH 17PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf