Murata Electronics North America CSTCE12M0G55Z-R0
CSTCE12M0G55Z-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCE12M0G55Z-R0
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CER RESONATOR 12.0MHZ SMD
Datasheet Download
CSTCE12M0G55Z-R0.pdf
Availability of CSTCE12M0G55Z-R0
QUANTITY
CSTCE12M0G55Z-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCE12M0G55Z-R0
Internal Part NumberEIS-CSTCE12M0G55Z-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesCERALOCK® CSTCE
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency12MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance30 Ohm
Capacitance33pF
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSTCE12M0G55Z-R0
Related LinksCSTCE12M, CSTCE12M0G55Z-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCE12M0G55Z-R0 Details Description
Related parts for CSTCE12M0G55Z-R0
WIRE WW 30AWG YELLOW 7" 50PC/PK datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V SC-82AB datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 2.5A AC/DC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS datasheet.pdf