Murata Electronics North America CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
Datasheet Download
CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ).pdf
Availability of CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) today.
SeriesCSTCE16M6V53-R
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1.3X3.2-3P
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCE16M6V53, CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ) Details Description
Related parts for CSTCE16M6V53-RO(16.6MHZ)
IC REG CTRLR PWM SO16 datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CORD COIL STANDARD 4-4 SILVER 5' datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 2POS STACK SIDE datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 34 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HARBUS64-160FP-5-13 0 datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
508 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf