Murata Electronics North America CSTCR4M20G53-R0
CSTCR4M20G53-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCR4M20G53-R0
Datasheet Download
CSTCR4M20G53-R0.pdf
Availability of CSTCR4M20G53-R0
QUANTITY
CSTCR4M20G53-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCR4M20G53-R0
Internal Part NumberEIS-CSTCR4M20G53-R0
Delivery TimeIn stock, ship CSTCR4M20G53-R0 today.
SeriesCSTCR4M20
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCR4M20G53-R0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCR4M, CSTCR4M20G53-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCR4M20G53-R0 Details Description
Related parts for CSTCR4M20G53-R0
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT NV EEP I2C SOT-23-6 datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 30pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING PLSTC GRN 2.95"LX0.59"W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 174.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 7.41K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM datasheet.pdf