Murata Electronics North America CSTCR7M37G53A-R0
CSTCR7M37G53A-R0 picture photo
Mfg. Part Number
CSTCR7M37G53A-R0
Datasheet Download
CSTCR7M37G53A-R0.pdf
Availability of CSTCR7M37G53A-R0
QUANTITY
CSTCR7M37G53A-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCR7M37G53A-R0
Internal Part NumberEIS-CSTCR7M37G53A-R0
Delivery TimeIn stock, ship CSTCR7M37G53A-R0 today.
SeriesCSTCR7M37
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCR7M37G53A-R0
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCR7M3, CSTCR7M37G53A-R0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCR7M37G53A-R0 Details Description
Related parts for CSTCR7M37G53A-R0
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 500PF 3KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A TP-FA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 1.27MM SMD datasheet.pdf