Murata Electronics North America CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS picture photo
Mfg. Part Number
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS.pdf
Availability of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS, we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Internal Part NumberEIS-CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS today.
SeriesCSTCS12.0MT-TC
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3P 4.7 1.3
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCS12.0MT-, CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS Details Description
Related parts for CSTCS12.0MT-TC 12MHZ ROHS
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 15 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
1.27MM SATA REC BKPLN SMT datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
0805 4K7 J62 B-3650 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf