Murata Electronics North America CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
Datasheet Download
CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ).pdf
Availability of CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
Delivery TimeIn stock, ship CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) today.
SeriesCSTCS40.00MX040
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4.1X4.7-3P
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCS40.00MX, CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ) Details Description
Related parts for CSTCS40.00MX040-TC(40MHZ)
CONN HEADER RT/A .100 4POS 15AU datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH DIE datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf