Murata Electronics North America CSTCV10.000M
CSTCV10.000M picture photo
Mfg. Part Number
CSTCV10.000M
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTCV10.000M.pdf
Availability of CSTCV10.000M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSTCV10.000M Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCV10.000M
Internal Part NumberEIS-CSTCV10.000M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTCV10.000M today.
SeriesCSTCV10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3.13.7
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCV10.000M
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCV1, CSTCV10.000M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCV10.000M Details Description
Related parts for CSTCV10.000M
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ5 PG16 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM BLUE datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 60V TO-263AB datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A S362 datasheet.pdf