Murata Electronics North America CSTCV16.000M
CSTCV16.000M picture photo
Mfg. Part Number
CSTCV16.000M
Datasheet Download
CSTCV16.000M.pdf
Availability of CSTCV16.000M
QUANTITY
CSTCV16.000M Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCV16.000M
Internal Part NumberEIS-CSTCV16.000M
Delivery TimeIn stock, ship CSTCV16.000M today.
SeriesCSTCV16
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type3.13.7
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCV16.000M
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCV1, CSTCV16.000M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCV16.000M Details Description
Related parts for CSTCV16.000M
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 18SOIC datasheet.pdf
IC DEMOD QUAD 17MHZ VGA 16-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC VERT 13POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf