Murata Electronics North America CSTCV16MG53-RO
CSTCV16MG53-RO picture photo
Mfg. Part Number
CSTCV16MG53-RO
Datasheet Download
CSTCV16MG53-RO.pdf
Availability of CSTCV16MG53-RO
QUANTITY
CSTCV16MG53-RO Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTCV16MG53-RO
Internal Part NumberEIS-CSTCV16MG53-RO
Delivery TimeIn stock, ship CSTCV16MG53-RO today.
SeriesCSTCV16M
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTCV16MG53-RO
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTCV16, CSTCV16MG53-RO Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTCV16MG53-RO Details Description
Related parts for CSTCV16MG53-RO
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SC70-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
IC SWITCH DPDT 10UTQFN datasheet.pdf
TBF 7C 7#16S PIN BLKHD RCPT datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 24POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf