| Internal Part Number | EIS-CSTCW32M0X51-R0 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Category | Crystals and Oscillators | |
| Family | Resonators | |
| Series | CERALOCK® CSTCW | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Frequency | 32MHz | |
| Type | Ceramic | |
| Features | Built in Capacitor | |
| Frequency Stability | ±0.2% | |
| Frequency Tolerance | ±0.5% | |
| Impedance | - | |
| Capacitance | 6pF | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 3-SMD, Non-Standard | |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.053" (1.34mm) | |