Murata Electronics North America CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) picture photo
Mfg. Part Number
CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
CSTLF12M0T55-AO(12MHZ).pdf
Availability of CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of CSTLF12M0T55-AO(12MHZ), we specialize in Murata Electronics North America all series electronic components. CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for CSTLF12M0T55-AO(12MHZ), Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) Order Process
Ship out your order
Specifications of CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
Internal Part NumberEIS-CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) today.
SeriesCSTLF12M0T55-
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP-3P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksCSTLF12M0T5, CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
CSTLF12M0T55-AO(12MHZ) Details Description
Related parts for CSTLF12M0T55-AO(12MHZ)
CONN TERM BLK 4POS 3.5MM STR PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FEMALE PANEL #16 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DSP 6 CORE 1GHZ 783FCPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf