Citizen Finedevice CSX-750FMB14745600T
CSX-750FMB14745600T picture photo
Mfg. Part Number
CSX-750FMB14745600T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX-750FMB14745600T.pdf
Availability of CSX-750FMB14745600T
QUANTITY
CSX-750FMB14745600T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX-750FMB14745600T
Internal Part NumberEIS-CSX-750FMB14745600T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750F
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX-750FMB14745600T
Related LinksCSX-750FM, CSX-750FMB14745600T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX-750FMB14745600T Details Description
Related parts for CSX-750FMB14745600T
HOOK-UP STRND 28AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 330MA 1.35 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMA datasheet.pdf
IGBT 1200V 220A 690W SP6 datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 PG21 datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.2V 500MW DO213AB datasheet.pdf