Citizen Finedevice CSX-750FMB16000000T
CSX-750FMB16000000T picture photo
Mfg. Part Number
CSX-750FMB16000000T
Brief Description
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX-750FMB16000000T.pdf
Availability of CSX-750FMB16000000T
QUANTITY
CSX-750FMB16000000T Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX-750FMB16000000T
Internal Part NumberEIS-CSX-750FMB16000000T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750F
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX-750FMB16000000T
Related LinksCSX-750FM, CSX-750FMB16000000T Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX-750FMB16000000T Details Description
Related parts for CSX-750FMB16000000T
DIODE GEN PURP 50V 1A SMA datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1024X36 132-PQFP datasheet.pdf
TOOL HAND CERTICRIMP 2 SAHT FFC datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO213AB datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3POS 5MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PAC-RX3I-HE10-V2-2M datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 7.5A 60V TO-263AB datasheet.pdf