Citizen Finedevice CSX325FHC13.500M-UT
CSX325FHC13.500M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CSX325FHC13.500M-UT
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX325FHC13.500M-UT.pdf
Availability of CSX325FHC13.500M-UT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX325FHC13.500M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325FHC13.500M-UT
Internal Part NumberEIS-CSX325FHC13.500M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-325F
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency13.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325FHC13.500M-UT
Related LinksCSX325FHC, CSX325FHC13.500M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325FHC13.500M-UT Details Description
Related parts for CSX325FHC13.500M-UT
IC OPAMP GP 635KHZ 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 10A TO220F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf