Citizen Finedevice CSX325T33.600M2-UT10
CSX325T33.600M2-UT10 picture photo
Mfg. Part Number
CSX325T33.600M2-UT10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR TCXO 33.6MHZ SMD
Datasheet Download
CSX325T33.600M2-UT10.pdf
Availability of CSX325T33.600M2-UT10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX325T33.600M2-UT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325T33.600M2-UT10
Internal Part NumberEIS-CSX325T33.600M2-UT10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-325T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency33.6MHz
FunctionStandby (Power Down)
Output-
Voltage - Supply1.8 V ~ 3 V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325T33.600M2-UT10
Related LinksCSX325T33., CSX325T33.600M2-UT10 Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325T33.600M2-UT10 Details Description
Related parts for CSX325T33.600M2-UT10
CONN HEADER RTANG 3POS .100 TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 18-36V 1.05A datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf