Citizen Finedevice CSX325T33.600M3-UT10
CSX325T33.600M3-UT10 picture photo
Mfg. Part Number
CSX325T33.600M3-UT10
Brief Description
OSCILLATOR TCXO 33.6MHZ SMD
Datasheet Download
CSX325T33.600M3-UT10.pdf
Availability of CSX325T33.600M3-UT10
QUANTITY
CSX325T33.600M3-UT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX325T33.600M3-UT10
Internal Part NumberEIS-CSX325T33.600M3-UT10
FamilyOscillators
SeriesCSX-325T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency33.6MHz
FunctionStandby (Power Down)
Output-
Voltage - Supply1.8 V ~ 3 V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX325T33.600M3-UT10
Related LinksCSX325T33., CSX325T33.600M3-UT10 Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX325T33.600M3-UT10 Details Description
Related parts for CSX325T33.600M3-UT10
FIXED IND 22UH 1MA 1.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
4X5 MTE RCPT SR PLAIN .100CL datasheet.pdf
CONN RCPT 13 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MICRO 51C SKT 36" YEL A174 datasheet.pdf