Citizen Finedevice CSX532T12.800M2-UT10
CSX532T12.800M2-UT10 picture photo
Mfg. Part Number
CSX532T12.800M2-UT10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR TCXO 12.8MHZ SMD
Datasheet Download
CSX532T12.800M2-UT10.pdf
Availability of CSX532T12.800M2-UT10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX532T12.800M2-UT10 Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX532T12.800M2-UT10
Internal Part NumberEIS-CSX532T12.800M2-UT10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices Mar/2012
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX532T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
Output-
Voltage - Supply2.4 V ~ 3 V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)1mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX532T12.800M2-UT10
Related LinksCSX532T12., CSX532T12.800M2-UT10 Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX532T12.800M2-UT10 Details Description
Related parts for CSX532T12.800M2-UT10
CAP ARRAY 4700PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE 5MH 5A HORIZONTAL datasheet.pdf
IC REG TXRX 3ST 16BIT HS 56TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC SMC datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 3POS 22AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC DEMOD DVB-C2/C/T2/T 68QFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
HI-TEMP CONN HDR .100 SNGL 33POS datasheet.pdf