Citizen Finedevice CSX750PCC33.3330MT
CSX750PCC33.3330MT picture photo
Mfg. Part Number
CSX750PCC33.3330MT
Brief Description
OSC XO 33.333MHZ CMOS TTL SMD
Datasheet Download
CSX750PCC33.3330MT.pdf
Availability of CSX750PCC33.3330MT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CSX750PCC33.3330MT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX750PCC33.3330MT
Internal Part NumberEIS-CSX750PCC33.3330MT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyOscillators
SeriesCSX-750P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.333MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX750PCC33.3330MT
Related LinksCSX750PCC, CSX750PCC33.3330MT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX750PCC33.3330MT Details Description
Related parts for CSX750PCC33.3330MT
FIXED IND 680UH 50MA 39 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 40V 120A HALF-PAK datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IC VIDEO AMP 300MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 50A DPAK datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 16MBAR GAUG 3.3V SMT datasheet.pdf