Citizen Finedevice CSX750VCB13.500M-UT
CSX750VCB13.500M-UT picture photo
Mfg. Part Number
CSX750VCB13.500M-UT
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 13.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
CSX750VCB13.500M-UT.pdf
Availability of CSX750VCB13.500M-UT
QUANTITY
CSX750VCB13.500M-UT Order Process
Ship out your order
Specifications of CSX750VCB13.500M-UT
Internal Part NumberEIS-CSX750VCB13.500M-UT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCSX-750V
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency13.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.063" (1.60mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CSX750VCB13.500M-UT
Related LinksCSX750VCB, CSX750VCB13.500M-UT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CSX750VCB13.500M-UT Details Description
Related parts for CSX750VCB13.500M-UT
HANDLE BLADE HOLDING 4MM 4.33" datasheet.pdf
CONN SOCKET HSG 5POS 3.3MM datasheet.pdf
IC REG BUCK PROG 1.8A SYNC 16WLP datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 32VDC ROCKER datasheet.pdf
ME 90 OT-1MSTBO KMGY datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf