TXC CORPORATION CT-425.000MCB-T
CT-425.000MCB-T picture photo
Mfg. Part Number
CT-425.000MCB-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC SO 425.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CT-425.000MCB-T.pdf
Availability of CT-425.000MCB-T
QUANTITY
CT-425.000MCB-T Order Process
Ship out your order
Specifications of CT-425.000MCB-T
Internal Part NumberEIS-CT-425.000MCB-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBS, BT, CS and CT Series SAW Oscillators
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCT
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency425MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT-425.000MCB-T
Related LinksCT-425., CT-425.000MCB-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
CT-425.000MCB-T Details Description
Related parts for CT-425.000MCB-T
FILTER POWER LINE EMI RT ANG 6A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1"X 36YD datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
TEN60 RA PLUG ASSY 2P-12S-2P datasheet.pdf
PATCH CABLES 350MHZ 30V 50U CONN datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf