3M CT15BK120-C
CT15BK120-C picture photo
Mfg. Part Number
CT15BK120-C
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
15" BLACK 120LB CABLE TIE
Datasheet Download
CT15BK120-C.pdf
Availability of CT15BK120-C
QUANTITY
CT15BK120-C Order Process
Ship out your order
Specifications of CT15BK120-C
Internal Part NumberEIS-CT15BK120-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCable Ties
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
Series-
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter4.00" (101.60mm)
Length1.25' (381.00mm)
Width0.300" (7.62mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength120 lbs (54.4 kg)
FeaturesUV Resistant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT15BK120-C
Related LinksCT15B, CT15BK120-C Datasheet, 3M Distributor
CT15BK120-C Details Description
Related parts for CT15BK120-C
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC RF SPLITTER ACTIVE 5V 20LFCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
RES 115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SMA BLKHD JACK ONE PC RG402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
LED XNOVA COOL WHITE 5700K 1208 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf