B&K Precision CT2062-100-5
CT2062-100-5 picture photo
Mfg. Part Number
CT2062-100-5
Brief Description
LD 4MM P-P SILIC .75 100CM GREEN
Datasheet Download
CT2062-100-5.pdf
Availability of CT2062-100-5
QUANTITY
CT2062-100-5 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2062-100-5
Internal Part NumberEIS-CT2062-100-5
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Contents1 Lead, Green
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2062-100-5
Related LinksCT2062, CT2062-100-5 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2062-100-5 Details Description
Related parts for CT2062-100-5
DUCT SLOT PVC AD WHT4X1.5"X 6' datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP MICA 120PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf