B&K Precision CT2062-25-6
CT2062-25-6 picture photo
Mfg. Part Number
CT2062-25-6
Brief Description
LD 4MM P-P SILIC .75 25CM BLUE
Datasheet Download
CT2062-25-6.pdf
Availability of CT2062-25-6
QUANTITY
CT2062-25-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2062-25-6
Internal Part NumberEIS-CT2062-25-6
2nd ConnectorBanana Plug, Single
Cable Length9.8" (250.00mm)
Contents1 Lead, Blue
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2062-25-6
Related LinksCT206, CT2062-25-6 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2062-25-6 Details Description
Related parts for CT2062-25-6
SOCKET TORX T8 1.50" datasheet.pdf
BATT PACK 7.2V A 2450MAH NIMH datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 1024X18 10NS 64QFP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
PHOTOINTERUPTER TRANSMISSIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 10W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A datasheet.pdf
CABLE TY 98X2.5 NAT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf