B&K Precision CT2075-10-6
CT2075-10-6 picture photo
Mfg. Part Number
CT2075-10-6
Brief Description
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 10
Datasheet Download
CT2075-10-6.pdf
Availability of CT2075-10-6
QUANTITY
CT2075-10-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2075-10-6
Internal Part NumberEIS-CT2075-10-6
Cable Length4.0" (101.60mm)
Contents1 Lead, Blue
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2075-10-6
Related LinksCT207, CT2075-10-6 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2075-10-6 Details Description
Related parts for CT2075-10-6
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT HV 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.7A 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS INLINE SCKT datasheet.pdf