B&K Precision CT2131-10-2
CT2131-10-2 picture photo
Mfg. Part Number
CT2131-10-2
Brief Description
LD 4MM STK P-P SILIC .75 10CM RD
Datasheet Download
CT2131-10-2.pdf
Availability of CT2131-10-2
QUANTITY
CT2131-10-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2131-10-2
Internal Part NumberEIS-CT2131-10-2
Cable Length4.0" (101.60mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodFront Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2131-10-2
Related LinksCT213, CT2131-10-2 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2131-10-2 Details Description
Related parts for CT2131-10-2
CONN HEADER 9POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM SMD datasheet.pdf
KIT DEV LINUX WINDOW CE TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS CABLE PIN RA datasheet.pdf
UPPER CUTOFF BLADE KEEPER datasheet.pdf
1MM STD EDGE 124 POS datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN RECP datasheet.pdf
330UF 10V 10X12MM 125C 2500H datasheet.pdf