B&K Precision CT2131-100-4
CT2131-100-4 picture photo
Mfg. Part Number
CT2131-100-4
Brief Description
LD 4MM STK P-P SILC .75 100CM YW
Datasheet Download
CT2131-100-4.pdf
Availability of CT2131-100-4
QUANTITY
CT2131-100-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2131-100-4
Internal Part NumberEIS-CT2131-100-4
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Contents1 Lead, Yellow
Material - InsulationSilicone
Stacking MethodFront Stacking (Both Connectors)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating12A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2131-100-4
Related LinksCT2131, CT2131-100-4 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2131-100-4 Details Description
Related parts for CT2131-100-4
LED RED CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
DISCONNECT ELEMENT 3.2MM OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE DPAK-5 datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 16X1X10" 5A MED datasheet.pdf
WASHER FLAT M3.5 NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf