B&K Precision CT2425-200-6
CT2425-200-6 picture photo
Mfg. Part Number
CT2425-200-6
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
INS BNCM CABLE SHTH P 50OHM 200C
Datasheet Download
CT2425-200-6.pdf
Availability of CT2425-200-6
QUANTITY
CT2425-200-6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2425-200-6
Internal Part NumberEIS-CT2425-200-6
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesCal Test
ConfigurationBNC to Banana
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Sheathed (2)
Cable Length78.7" (2000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated500V
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Blue BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2425-200-6
Related LinksCT2425, CT2425-200-6 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2425-200-6 Details Description
Related parts for CT2425-200-6
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 3A TO220-5 datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC VOLT LEVEL TRANSLATOR US8 datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760HBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 68PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf