B&K Precision CT2431-200-0
CT2431-200-0 picture photo
Mfg. Part Number
CT2431-200-0
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
INS BNCM CABLE MINALG 50OHM 200C
Datasheet Download
CT2431-200-0.pdf
Availability of CT2431-200-0
QUANTITY
CT2431-200-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2431-200-0
Internal Part NumberEIS-CT2431-200-0
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesCal Test
ConfigurationBNC to Alligator
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorAlligator Clip, Insulated (2)
Cable Length78.7" (2000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Black BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2431-200-0
Related LinksCT2431, CT2431-200-0 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2431-200-0 Details Description
Related parts for CT2431-200-0
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 12V datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW SHLD END 25 COL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf