B&K Precision CT2432-100-0
CT2432-100-0 picture photo
Mfg. Part Number
CT2432-100-0
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
INS BNCM CABLE MINALG 75OHM 100C
Datasheet Download
CT2432-100-0.pdf
Availability of CT2432-100-0
QUANTITY
CT2432-100-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT2432-100-0
Internal Part NumberEIS-CT2432-100-0
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesCal Test
ConfigurationBNC to Alligator
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorAlligator Clip, Insulated (2)
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated33VAC, 70VDC
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Black BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT2432-100-0
Related LinksCT2432, CT2432-100-0 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT2432-100-0 Details Description
Related parts for CT2432-100-0
CAP FILM 0.039UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 36" RG-316DS datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERM NTC 68K OHMS 0603 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR MAX132 datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.3W PC PIN datasheet.pdf
RES 0.237 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LP2N 5.00/30 BK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0018UF RADIAL datasheet.pdf