B&K Precision CT3874-100-0
CT3874-100-0 picture photo
Mfg. Part Number
CT3874-100-0
Manufacturer
Product Category
Test Leads - BNC Interface
Brief Description
INS BNCM CABLE TO STKSHTH P 50OH
Datasheet Download
CT3874-100-0.pdf
Availability of CT3874-100-0
QUANTITY
CT3874-100-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT3874-100-0
Internal Part NumberEIS-CT3874-100-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - BNC Interface
SeriesCal Test
ConfigurationBNC to Banana
1st ConnectorBNC, Male Plug
2nd ConnectorBanana Plug, Single, Stackable (2)
Cable Length39.4" (1000.00mm)
Wire Gauge-
Cable Type-
Voltage - Rated600V, 1000V
Current Rating3A
Temperature Range32°F ~ 122°F (0°C ~ 50°C)
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
ColorBlack Cable, Black BNC, Black and Red Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT3874-100-0
Related LinksCT3874, CT3874-100-0 Datasheet, B&K Precision Distributor
CT3874-100-0 Details Description
Related parts for CT3874-100-0
CAP PUSHBUTTON ROUND YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FUSE STRIP 500A 48VDC BOLT MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS STR .100" TIN datasheet.pdf
1.0MM WTB CABLE HOUSING datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf