Copal Electronics CT94EX103
CT94EX103 picture photo
Mfg. Part Number
CT94EX103
Brief Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH
Datasheet Download
CT94EX103.pdf
Availability of CT94EX103
QUANTITY
CT94EX103 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT94EX103
Internal Part NumberEIS-CT94EX103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelCT94EX103
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.378" L x 0.189" W x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT94EX103
Related LinksCT94, CT94EX103 Datasheet, Copal Electronics Distributor
CT94EX103 Details Description
Related parts for CT94EX103
RES SMD 5.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 21A 3 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 160MA 3.75 OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf