Cardinal Components CTL-A5B3-212.5TS
CTL-A5B3-212.5TS picture photo
Mfg. Part Number
CTL-A5B3-212.5TS
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 212.50MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
CTL-A5B3-212.5TS.pdf
Availability of CTL-A5B3-212.5TS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CTL-A5B3-212.5TS Order Process
Ship out your order
Specifications of CTL-A5B3-212.5TS
Internal Part NumberEIS-CTL-A5B3-212.5TS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesCTL
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency212.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height0.138" (3.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTL-A5B3-212.5TS
Related LinksCTL-A5B3, CTL-A5B3-212.5TS Datasheet, Cardinal Components Distributor
CTL-A5B3-212.5TS Details Description
Related parts for CTL-A5B3-212.5TS
MOSFET P-CH 50V 15A TO-252AA datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 4X4 44MLF datasheet.pdf
IC ETHERNET SW CTRLR 128-PQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
BOARD DEV V6 WITH TX datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT RL-B WHT datasheet.pdf