Amphenol Aerospace Operations CTV06RF-15-55PA-LC
CTV06RF-15-55PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RF-15-55PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
HD 38999 55C 55#23 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RF-15-55PA-LC.pdf
Availability of CTV06RF-15-55PA-LC
QUANTITY
CTV06RF-15-55PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RF-15-55PA-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RF-15-55PA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RF-15-55PA-LC
Related LinksCTV06RF-1, CTV06RF-15-55PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RF-15-55PA-LC Details Description
Related parts for CTV06RF-15-55PA-LC
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD DEMO THERMISTOR MCP9700 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 20-24 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONN CONTACT PIN 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
LP 5.00/135/8 OG datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf