Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-11-35S
CTV06RW-11-35S picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-11-35S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 13C 13#22D SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-11-35S.pdf
Availability of CTV06RW-11-35S
QUANTITY
CTV06RW-11-35S Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-11-35S
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-11-35S
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-11-35S
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-11-35S Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-11-35S Details Description
Related parts for CTV06RW-11-35S
DIODE ZENER 19V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 18AWG ORANGE .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 28.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
EPM95 LEGEND INSERT MASTER PWR datasheet.pdf
RES SMD 5.63K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED ADV LIGHT SOFT WHT 800 LUM datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf