Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-19SB-LC
CTV06RW-15-19SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-19SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-19SB-LC.pdf
Availability of CTV06RW-15-19SB-LC
QUANTITY
CTV06RW-15-19SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-19SB-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-19SB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-19SB-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-15-19SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-19SB-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-15-19SB-LC
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FILTER EXHAUST FAN IP54 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 267 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
26500 43C 23#20 20#16 P TH PLU datasheet.pdf
PWR SUPPLY 6W 700MA 2.5V datasheet.pdf