Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-15-19SE-LC
CTV06RW-15-19SE-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-15-19SE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 19C 19#20 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-15-19SE-LC.pdf
Availability of CTV06RW-15-19SE-LC
QUANTITY
CTV06RW-15-19SE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-15-19SE-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-15-19SE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-15-19SE-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-15-19SE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-15-19SE-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-15-19SE-LC
CAP CER 220PF 200V 1111 datasheet.pdf
OSC VCXO 35.328MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 755MA 485 MOHM datasheet.pdf