Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-19-28JD-LC
CTV06RW-19-28JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-19-28JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-19-28JD-LC.pdf
Availability of CTV06RW-19-28JD-LC
QUANTITY
CTV06RW-19-28JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-19-28JD-LC
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-19-28JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-19-28JD-LC
Related LinksCTV06RW-1, CTV06RW-19-28JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-19-28JD-LC Details Description
Related parts for CTV06RW-19-28JD-LC
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 90A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
DIE SET (2) #6 INSULK NYLAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 887 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
ADJUSTABLE SCREW GUN BOX BRACKET datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC datasheet.pdf