Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-23-55HN
CTV06RW-23-55HN picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-23-55HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 55C 55#20 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-23-55HN.pdf
Availability of CTV06RW-23-55HN
QUANTITY
CTV06RW-23-55HN Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-23-55HN
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-23-55HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-23-55HN
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-23-55HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-23-55HN Details Description
Related parts for CTV06RW-23-55HN
WDU 4/10/BEZ datasheet.pdf
IC 10BIT 200KSPS AD S/O 20-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM .3W .001% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.06K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
IC VCXO 36MHZ 8SOP datasheet.pdf
SIZE 16 PIN CONTACT datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NON CARRIER CUTOF datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf