Amphenol Aerospace Operations CTV06RW-25-19AD
CTV06RW-25-19AD picture photo
Mfg. Part Number
CTV06RW-25-19AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CTV 19C 19#12 PIN PLUG
Datasheet Download
CTV06RW-25-19AD.pdf
Availability of CTV06RW-25-19AD
QUANTITY
CTV06RW-25-19AD Order Process
Ship out your order
Specifications of CTV06RW-25-19AD
Internal Part NumberEIS-CTV06RW-25-19AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CTV06RW-25-19AD
Related LinksCTV06RW, CTV06RW-25-19AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
CTV06RW-25-19AD Details Description
Related parts for CTV06RW-25-19AD
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
IGBT 600V 22A 156W D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB datasheet.pdf
CONN FFC VERT 25POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 216V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf